top of page
REYHAN ATA FOTO._edited.png

Merhaba

İTÜ Kimya mezunuyum ve Çevre Mühendisliği doktoramı Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ve İtalya'da tamamladım. Uzun yıllar fabrika kurulumu ve ISO standartların uygulanmasında deneyim kazandım. Şu an Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi'nde Dr. Öğretim Üyesi olarak çalışıyorum ve İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm başkanıyım.

Kısa Özgeçmiş

İTÜ Kimya Mezunuyum. Uzun yıllar özel sektörde sonrasında da kendi şirketim üzerinden gerek sıfırdan farbrika kurulup teslim edilmesi projesi, gerekse var olan farbrikalara ek hizmet ünitesi kurulup teslim edilmesi, ISO 9001, ISO 14001, IS0 45001, ISO 17025, GMP-GLP, CE Markalama ve İş Sağlığı ve Güvenliği istemlerinin kurulması, danışmanlık, denetleme ve sertifikalı eğitimlerinin verilmesi işlerini yürüttüm. 


2018 yılında Çevre Mühendisliği’nde doktoram bitti. Doktora eğitimimin bir kısmını İtalya’da tamamladım. Doktora çalışmamda atık suların ileri oksidasyon prosesleri ile arıtılması, atıksuların içindeki antibiyotiklerin arıtılması için kimyasallar ürettim. 

ISO 9001 Kalite, ISO 14001 Çevre, ISO 45001 İSG, ISO 2200 Gıda Güvenliği Baş Denetçisiyim. ISO 13485 Medikal Kalite Yön. Sis. İç Denetçisiyim.  GMP-GLP ve Tehlikeli Kimyasallarla ilgili güvenli çalışma konularında uzmanım. Uluslararası İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanıyım. İngiltere, Amerika'da yaşadım. Doktora eğitimimin bir kısmını İtalya’da tamamladım.


Halen Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde  Dr Öğretim Üyesi olarak çalışmaktayım. Bunun yanı sıra bilimsel çalışmalarım, yayınlarım ve kitap yazma çalışmalarım devam etmektedir. Uluslararası İş Güvenliği Uzmanıyım ve TKNÜ İş Sağlığı ve Güvenliği Bölüm başkanıyım.

Bana Ulaşın!

Tüm soru ve önerileriniz için bana ulaşın. 

bottom of page